Audi rozbuduje swoje zakłady

Podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy Audi zadecydowano, że niemiecki koncern ma się rozwijać dzięki 11 miliardom euro, które zostaną przeznaczone na rozbudowę sieci produkcyjnej do 2015 roku.

pakiety audiWe wspomnianych 11 mld znajdą się także środki przeznaczone na nowe modele oraz rozwój techniczny. Już wiadomo, że będzie to największy program inwestycyjny w historii niemieckiego koncernu. Niemal połowa z tej kwoty przeznaczona zostanie na rozbudowę zakładów Audi na terenie Niemiec – w Ingolstadt i Neckarsulm. Ponadto, niemiecki koncern nieustannie rozwija rynki zagraniczne – inwestycje trwają w Meksyku, Chinach oraz na Węgrzech.

Od początku roku samochody z czterema obręczami zakupiło ponad 500 tys. klientów co oznacza wzrost na poziomie 6,7% w zestawieniu z poprzednim rokiem. Tak dobry wynik możliwy jest dzięki sporemu zainteresowaniu na takie modele jak A3, Q3, Q5 oraz Q7. W skali całego roku planowane jest utrzymanie, a być może nawet zwiększenie tendencji wzrostowej co miałoby owocować w postaci pobicia zeszłorocznego rekordu. Ponadto w 2013 roku niemiecki koncern planuje zwiększenie zatrudnienia o kolejne 1500 osób oraz przyjęcie 700 praktykantów, których zadaniem będzie douczanie się w zawodzie.

1 Comment

  • I fajnie duża firma, dużo ludzi którzy będą mieli pracę i jeszcze, szansa dla młodych żeby się rozwijali, powodzenia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.