Audi z rekordem sprzedaży za 2016 rok

Niemiecki koncern motoryzacyjny w 2016 roku w dużym stopniu odświeżył swoją gamę modelową, co przełożyło się na wyniki. 2016 rok był bardzo udany dla firmy z Ingolstadt.

Według oficjalnych informacji niemieckiej firmy, w 2016 roku na całym świecie zarejestrowano łącznie 1 871 350 nowe egzemplarze z czterema pierścieniami na masce. Wzrost w porównaniu do 2015 roku nie jest może imponujący, bo wynosi dokładnie 3,8%, ale Audi ma powody do zadowolenia ze względu na fakt, iż wzrosty zostały odnotowane we wszystkich kluczowych dla niemieckiego przedsiębiorstwa – mowa o Europie, Ameryce Południowej oraz Azji i Pacyfiku gdzie odnotowano kolejno wzrosty rzędu 7,6%, 5,3% oraz 0,5%.

Najpopularniejszym samochodem z gamy modelowej Audi okazał się jeden z flagowych pojazdów od lat, czyli Audi A4. W poprzednim roku, na ten model zdecydowało się łącznie 337,5 tys. kierowców z całego świata. Sporym osiągnięciem może pochwalić się także Audi Q7, które notując wzrost rzędu 43,6% względem minionego roku, dostarczone zostało w ilości 102 200 egzemplarzy.

Doskonałymi wynikami sprzedażowymi mogą się pochwalić także sportowe modele Audi o oznaczeniu R oraz RS, które po raz pierwszy w historii sprzedały się łącznie w ilości przeszło 20 tys. egzemplarzy w skali roku. Tutaj prym wiodło Audi R8, które zostało dostarczone do 2 890 kierowców z całego świata.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.