Audi Quattro wyjadą w Alpy

W dniu wczorajszym rozpoczął się Audi Land of quattro Alpen tour 2013. Tym razem trasa liczyć będzie 4 440 km i prowadzić będzie z Klagenfurtu do Monako i z powrotem.

audi rs q3 conceptTradycja przejazdów samochodów Audi z napędem quattro sięga 2009 roku, gdy auta z koncernu z Ingolstadt podróżowały po trasach Stanów Zjednoczonych. W 2010 roku przejazd odbył się w Europie, zaś rok później w Chinach. Tym razem celem aut niemieckiego producenta są Alpy. Na wyzwanie stają cztery nowe modele RS o dużym zakresie mocy. Działanie to jest niezwykle istotne z marketingowego punktu widzenia – ma udowodnić wysoką wydajność i niezawodność napędu quattro.

Trasa, która została wyznaczona w tym roku będzie prowadzić przez 6 krajów i aż 44 górskie przełęcze. Dystans 4 440 km zdecydowano się podzielić na 12 etapów. Na start wydelegowane zostały ekipy, które podróżować będą modelami RS Q3, RS 5 Cabriolet, RS 6 Avant i RS 7 Sportback, a także Audi quattro i Sport quattro.

Napęd quattro może pochwalić się bogatą, 30-letnią historią. Przez ten czas sprzedano na całym świecie ponad 5 milionów egzemplarzy nowych pojazdów z tym rodzajem napędu. Wynik ten sprawia, że Audi może pochwalić się największą liczbą wyprodukowanych i sprzedanych samochodów z napędem na cztery koła.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.