Audi Q8 dopiero za 4 lata

Plotki dotyczące nowego Audi Q8 przewijają się w Internecie od jakiegoś czasu. W końcu poznaliśmy jednak oficjalną datę premiery tego modelu, na który przyjdzie nam niestety jeszcze poczekać do 2019 roku.

Audi-Prologue-ConceptAudi Q8 ma stanowić sportową odmianę doskonale znanego w branży motoryzacyjnej modelu Q7. Nowy pojazd zostanie stworzony na identycznej płycie podłogowej – MLB, ale ma charakteryzować się znacznie lepszymi osiągami oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, ułatwiającymi podróż kierowcy. Wg wielu krytyków motoryzacyjnych, model Q8 ma stanowić odpowiedź na obecne już na rynku BMW X6 oraz Mercedesa GLE Coupe, jednak data premiery wskazuje na to, że do tego czasu lokalni konkurenci rynkowi mogą na spokojnie również zaprezentować nowe generacje swoich pojazdów.

Jak będzie prezentować się nowe Audi Q8 od strony stylistycznej? Wg zapowiedzi przedstawicieli niemieckiego koncernu, samochód będzie wzorowany na zaprezentowanej już koncepcyjnej odmianie Audi Prologue. Co ciekawe, pojazd ma być nieco mniejszy od swojego poprzednika, co zauważalnie wpłynie na ilość miejsca we wnętrzu auta – w modelu Q8 będzie mogło podróżować maksymalnie 4 osoby podczas, gdy w jego poprzedniku z powodzeniem może zmieścić się nawet 7 osób.

Nie znamy póki co szczegółów dotyczących silników, jakie mają trafić pod maskę nowego Audi Q8. O wszelkich informacjach dotyczących premiery tego pojazdu, postaramy się informować Was na bieżąco.

2 Komentarze

  • Informujcie! Jak coś wiecie – wrzucajcie proszę 🙂

  • Kilka lat jeszcze zostało, może uda mi się do tego czasu uzbierać na to cudo pieniądze ;d Jestem ogromnie ciekawy jakie wyposażenie, dodatki i osiągi będzie miał ten samochód. Na pewno wrócę tu w poszukiwaniu kolejnych informacji na temat tego auta.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.