Audi Q3 Jinlong Yufeng

Podczas targów motoryzacyjnych odbywających się w Pekinie Audi zaprezentowało trzy nowe modele – Q3 RS Concept, nowe Audi A6 L oraz zbudowany na bazie Q3: Jinlong Yufeng znany jako „złoty smok na wietrze”.

Wielu producentów samochodowych (Ferrari, Aston Martin, Rolls-Royce) coraz częściej stara jak najlepiej dostosować się do wszystkich rynków motoryzacyjnych na całym świecie. Zabiegi takie stosowane są w celu maksymalnego zwiększenia zysków ze sprzedaży nowych modelów. W tym roku w Chinach panuje rok smoka, więc Audi postanowiło zaprezentować coś specjalnego dla rynku azjatyckiego. Audi Q3 Jinlong Yufeng (w tłumaczeniu – złoty smok na wietrze).

Główne zmiany natychmiastowo rzucają się w oczy, głównie za sprawą złotego lakieru. Na dachu znajduje się bagażnik, który umożliwia sprawne przetransportowanie dwóch desek do kitesurfingu. Doskonale prezentują się również chromowane progi, które zostały przekształcone w delikatne schodki ułatwiające wsiadanie do wnętrza samochodu. Chińska wersja Audi jest o 30 mm wyższa od tradycyjnego Q3.

Pod maską nie zastosowano drastycznych zmian w porównaniu do seryjnie produkowanego modelu. Możemy tam znaleźć turbodoładowaną benzynową jednostkę napędową TSFI o pojemności 2,5 litra. Przekłada się to na 310 KM, co pozwala na pokonanie pierwszych stu kilometrów w przeciągu zaledwie 5,5 sekundy. Moc przenoszona jest przy pomocy 7-biegowej skrzyni S-Tronic. Auto rozpędza się do maksymalnej prędkości wynoszącej 250 km/h.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.