Audi prezentuje nową wersję modelu S4

Audi S4 z pozoru nie odróżnia się od obecnie oferowanych modeli niemieckiego koncernu. Niekiedy jednak najważniejsze są zmiany, których na pierwszy rzut oka nie widać – mowa o tym co skrywa się pod maską najnowszego auta producenta z Ingolstadt.

audi-s4-b9Audi S4 ma otrzymać benzynowy silnik V6 o pojemności rzędu 3-litrów, który zostanie dodatkowo wyposażony w turbosprężarkę, zastępującą kompresor. Zabieg ten sprawił, że moc auta wzrośnie do 354 KM, a maksymalny moment obrotowy będzie wynosił 500 Nm. Jak przełoży się to na osiągi tego samochodu?

Wg danych niemieckiego koncernu, nowe Audi S4 będzie w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie 4,7 sekundy. Prędkość maksymalna została komputerowo ograniczona do 250 km/h, ale wiele wskazuje, że gdyby nie ten limit to auto mogłoby pojechać o wiele szybciej.

Co prawda, w przypadku samochodów sportowych spalanie nie stanowi najważniejszego czynnika, którym kierują się kierowcy podczas zakupu pojazdu, ale w przypadku Audi dane te są… imponujące. Wg producenta, nowy model S4 będzie w stanie spalać w cyklu mieszanym 7,4 litra na każde pokonane 100 kilometrów, co na tle konkurencji stanowi bardzo dobry wynik.

Nowe Audi S4 B9 ma trafić do sprzedaży już w przyszłym roku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.