Audi lepsze od BMW

Koncernowi w Ingolstadt udało się sprzedać w lipcu więcej samochodów, niż konkurencyjnej marce BMW. To już trzeci miesiąc w tym roku, gdy Audi góruje nad BMW, ale wyniki w skali roku nie są już tak perspektywiczne.

IMG_5256.JPGTylko w miesiącu lipcu koncernowi BMW udało się sprzedać 128 594 nowych egzemplarzy, co stanowi wynik o 13,5% lepszy w zestawieniu z analogicznym okresem minionego roku. Audi udało się pokonać odwiecznego konkurenta, gdyż z salonów wyjechało 131 300 nowych samochodów (+9,8%). Nie jest to pierwszy przypadek w tym roku, gdy koncern z Ingolstadt notuje lepsze wyniki sprzedaży – podobne sytuacje miały miejsce w styczniu oraz kwietniu. Trzeci w rankingu plasuje się Mercedes, który w lipcu sprzedał 116 790 egzemplarzy (+20%).

Trzy miesiące, w których Audi lepiej radzi sobie od BMW nie wystarczają, aby wyprzedzić swojego konkurenta w sprzedaży rocznej. Na tym polu BMW jest nadal lepsze i prowadzi nad swoim rywalem z przewagą 21 tys. sprzedanych egzemplarzy więcej. Tylko na niemieckim rynku w lipcu sprzedano 253 146 (+2,1) aut – wynika z informacji podanych przez urząd motoryzacji KBA.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.