Audi buduje fabrykę w Meksyku

Audi zamierza znacznie zwiększyć produkcję na rynku północnoamerykańskim. W tym celu niemiecki koncern podjął decyzję o zbudowaniu fabryki w Meksyku.

audi pueblaW miejscowości San Jose w stanie Puebla w ciągu najbliższych 2 lat powstanie hala do produkcji, karoserii, lakiernia, hala montażowa oraz nowa tłocznia. Łączny koszt inwestycji przekroczy 900 milionów euro. Od 2016 roku właśnie w tej fabryce produkowane będzie kolejna generacja SUV-a – Audi Q5.

Według Ruperta Stadlera, prezesa zarządu Audi AG produkcja nowego Audi Q5, czyli jednego z najlepiej sprzedających się SUV-ów w Meksyku pozwoli na globalne kontynuowanie wzrostu sprzedaży. Rynkowy szlagier od 2016 roku dostarczany będzie na cały świat właśnie z Meksyku. Stadler dodał, że tworzenie nowej, osobnej infrastruktury oznacza wejście na kolejny, bardzo ważny dla niemieckiego koncernu kontynent.

Nowy zakład produkcyjny Audi powstaje na terenie znajdującym się na terenie ok 2 400 m n.p.m. i będzie to najwyżej położona i najnowocześniejsza fabryka w historii koncernu. Cały kompleks zapewni 3 800 bezpośrednich miejsc pracy, a w całym regionie powstanie dodatkowe 20 tys. miejsc pracy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.