Audi A6 po faceliftingu

Standardowe Audi A6 oraz jego odmiana – Avant doczekały się faceliftingu. Czego możemy spodziewać się po odświeżonych modelach A6?

audi-a6-facelifting-2015Miłośników sporych zmian przy faceliftingach musimy zmartwić, gdyż w przypadku obu odmian modelu A6 są one kosmetyczne. Na pierwszy rzut oka trudno zauważyć jakiekolwiek różnice, jednak jak dobrze przyjrzymy się wersjom przed faceliftingiem i po nim to przekonamy się, iż delikatnym modyfikacjom uległy reflektory oraz grill odświeżonego modelu. Zmianom zostały także poddane zderzaki i końcówki układu wydechowego – pozwoliło to zaoszczędzić na masie całkowitej pojazdu, która jest lżejsza o 4,4 kg.

Na szczęście zmiany oprócz wyglądu i wagi samochodów dotyczą także tego, co znajduje się pod maską. Od teraz, każdy silnik będzie spełniał normy emisji spalania Euro 6. Do gamy jednostek napędowych wraz z faceliftingiem trafił nowy motor – 1,8 TFSI, który według danych Audi będzie charakteryzował się spalaniem na poziomie 5,7 litra / 100 km.

Samochód do salonów trafi prawdopodobnie już jesienią tego roku. Ceny nowego Audi A6 będą rozpoczynać się od 38 400 euro, czyli w przeliczeniu ok. 160 000 PLN.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.