Audi A3 Cabriolet w seryjnej produkcji

Niemiecki koncern motoryzacyjny – Audi poinformował swoich klientów, że rozpoczął seryjną produkcję modelu A3 Cabriolet.

audi-a3-cabrioletSamochód produkowany jest w fabryce w Gyor na Węgrzech. Jest to kolejny krok niemieckiego producenta do tego, aby roczna produkcja zakładu zwiększona została do 125 tys. egzemplarzy.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne pojazdu to A3 Cabriolet oparty jest o płytę podłogową MQB i mierzy 4,42 m długości, 1,79 m szerokości oraz 1,41 m wysokości. Pojemność bagażnika wynosi 287 litrów. Jak to bywa w przypadku samochodów z rozkładanym dachem – najważniejszym atutem nowego Audi jest mechanizm, który odpowiada za składanie i rozkładanie dachu. Proces ten trwa około 18 sekund i może być przeprowadzony w trakcie jazdy pod warunkiem, że prędkość samochodu nie przekracza 50 km/h.

W momencie debiutu rynkowego Audi dostępne będzie zapewne z dwiema benzynowymi jednostkami napędowymi i jednym dieslem. Mowa tu o silnikach 1,4 TSI o mocy 140 KM oraz 1,8 TSI o mocy 180 KM, zaś rodzinę diesli reprezentować będzie 2-litrowa, turbodoładowana jednostka napędowa będąca w stanie wygenerować 150 KM mocy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.